Rıza Çalımbay’dan anlaşma sonrası ilk açıklama: Elimden gelen her şeyi yapacağım!

Burak Yılmaz’ın istifası sonrası Beşiktaş’ta teknik direktörlük görevine Rıza Çalımbay getirildi. Siyah-beyazlılara uzun yıllar sonra geri dönen Rıza Çalımbay, Beşiktaş ile anlaşma sağladıktan sonra ilk kez konuştu.

Beşiktaş’a imza attığı için mutlu olduğunu belirten Rıza Çalımbay, “Mutluyuz tabii ki. Elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. İşimiz kolay da değil, baya da zorluk yaşayabiliriz ama ben inanıyorum” dedi.

Taraftara mesaj veren Rıza Çalımbay, “En başta taraftara güveniyorum. Onların da desteğiyle, futbol oynayan arkadaşlarımızın da desteğiyle çok daha iyi hale geleceğiz. araftara 12. adam derler ya, benim için 1. adamdır” ifadelerini kullandı.

TRT Spor’a konuşan Rıza Çalımbay anlaşma süresinin olmadığını da belirtti: “Zaman diye bir şey konuşmadık, nereye kadar çalışabilirsek çalışacağız. Elimizden gelen her şeyi de göstereceğiz.”

Beşiktaş, Rıza Çalımbay ile anlaşma sağlandığını şu ifadelerle açıkladı:

“Profesyonel Futbol Takımımızın Teknik Direktörlüğü konusunda Sayın Rıza Çalımbay ile 10.11.2023 (bugün) tarihi itibarıyla anlaşmaya varılmıştır. Rıza Çalımbay’a görevinde üstün başarılar diler, kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.”

Rıza Çalımbay, Beşiktaş’ta daha önce 2005’te görev almıştı. Tecrübeli teknik direktör döneminde siyah-beyazlılar şu performansı yakalamıştı: 18 galibiyet, 8 beraberlik, 5 mağlubiyet.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x